Sprinkler Sulu Yangin Söndürme Sistemleri

Konut ve ticari tüm yüksek yapılar, alışveriş merkezleri, eğitim sağlık hizmeti veren yapılarda, yapıların özelliklerine göre, uygun sprinkler baslığı ve sistemi kullanılarak uygulanan sistemlerdir. Yangın söndürme sistemlerindeki yüksek teknolojiye rağmen söndürme elemanı olarak su, gerek fiziki ve ticari avantajları gerekse çok geniş uygulama sahasına sahip olması nedeniyle çok önemli bir yer tutmaktadır. Ancak suyun söndürme etkisi ve özelliği, seçilen sistem elemanları ve sistemle doğrudan bağlantılıdır.

Otomatik Söndürme Sistemlerinin, uygulanacak alanın Sartlarına göre değişik şekilde uygulamaları bulunmaktadır. Korunan hacim içindeki yanıcı madde/yangın yükü; yükseklikler, raf düzeni olup olmaması, donma riski olup olmadığı, risk sinici ve buna göre planlanan (NFPA-13) debi, boru montaj güzergâhları, deprem bölgesi olup olmaması, vb. gibi hususlar göz önüne alınarak sprinkler sisteminin nasıl çalışacağı ve buna göre de hangi sprinkler seçileceği ve sprinkler patlama ısısı tespit edilir. Sistem modeline göre vana grupları seçilir.

SPRINKLER YANGIN SÖNDÜRME SISTEMLERI SUNLARDIR:

Islak Borulu Sprinkler Sistemleri
Kuru Borulu Sprinkler Sistemleri
Deluge Sprinkler Sistemleri
Preaction Sprinkler SistemleriSiz de hemen Dokur Yangın kalitesi ile hizmet almak, detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için İletişim Formu aracılığı ile bizimle irtibata geçin.