Pano Söndürme Sistemleri

Dokur® Hassas Hortumlu Sistem, içinde söndürücü madde bulunan yangın söndürücü gövdesi ile algılama hortumundan oluşan çok basit bir sistemdir. İlgili tüm sertifika ve belgeleri mevcuttur.

pano-sondurme-sistemleri

sertifikalar

ÖZELLİKLER

• Paslanmaz Çelik (Inox)
• Paslanmaz Kaynak
• Prinç Emniyet Ventilli Özel Vana Tertibatı
• Yüksek Kaliteli Manometre
Söndürücü Miktarı : 2 / 4 / 6 / 9 KG
Söndürücü Madde : FM200 (hcfc 227 ea) Gazı
Test Basıncı : 27 bar
Çalışma Basıncı : 18 bar
Çalışma Sıcaklığı : -30/+60
Püskürtme Mesafesi (Maksimum) : 4-5 mt
İtici Madde : N2 (Azot Gazı)

Algılama hortumu, en uç noktasına kadar azot gazı ile basınçlandırılmış olup, alevi algıladığı noktadan patlar ve nozul görevi görerek yangın söndürücü gövdesi içinde bulunan söndürme maddesini yangının başladığı alana boşaltır. Çok küçük bir alevden erken algılama yaparak devreye girmesi sebebi ile yangının vermiş olduğu hasar seviyesini minimuma indirmektedir.
Dokur® Hassas Hortumlu Sistem genellikle elektrik, elektronik pano içleri, bilgi sistem odaları, yükseltilmiş döşeme altları kabloları, yatların makine daireleri, UPS odaları, telefon santral panelleri, otomobil motorları, zırhlı araçların motor bölümleri, iş makineleri vb. yerlerde kullanılmaktadır.

NASIL ÇALIŞIR

pano-sondurme-nasil-calisir

1) Dokur® hassas hortumlu otomatik yangın söndürme cihazı bir noktaya monte edilerek sabitlenir.
2) Uç noktasına kadar azot gazı ile basınçlandırılmış olan hortumu, yangın tehlikesi olan yerlerden geçecek şekilde yerleştirilir.
3) Dokur®’ın hassas hortumu, alevi algıladığı yerden patlar ve cihazın içindeki söndürücü madde, patlayan yerden boşalarak yangını söndürür.

  • Alkollere ve Solventlere Dayanıklı Flouroprotein Esaslı köpük Konsantresi (FP-AR)
  • Su ile Film Yapıcı Flouroprotein Esaslı Köpük Konsantresi (FFFP)
  • Su ile Film Yapıcı Sentetik Esaslı Köpük Konsantresi (AFFF)

KURU KİMYEVİ TOZLU GAZLI PANO SÖNDÜRME CİHAZLARI

HCFC GAZLI PANO SÖNDÜRME CİHAZLARISiz de hemen Dokur Yangın kalitesi ile hizmet almak, detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için İletişim Formu aracılığı ile bizimle irtibata geçin.